Hírek : A legjobb négy közé jutottak a lányok

A legjobb négy közé jutottak a lányok

2007.03.16. 07:37

Káprázatos félóra

A Cornexi magabiztos legyőzésével a Magyar Kupa négyes döntőjébe jutott csapatunk. Pedig negyed óra elteltével ki gondolta volna, hogy röpke huszonöt perc múlva a tízgólos különbséget jelentő rászámolás követezik majd? A nyögvenyelős kezdés után a Ferencváros olyan félórát produkált, amelynek kevés csapat tudott volna ellenállni. A Cornexi nem tartozott közéjük.

Az első percekben kevés gól, annál több elhibázott lövés jellemezte a mérkőzést. Uhraková, Tóth Tímea és Szucsánszki szokatlanul sok lehetőséget puskázott el, mintha a célzókészülékkel lett volna egy kis gond. A vendégek próbálkozásai ugyan többnyire kaput találtak, Haris azonban gondoskodott róla, hogy ne nagyon lépjenek meg a kék mezesek. A 14. percben sikerült ismét előnyhöz jutni (5-4), ami megadta a lökést a lányoknak Végre az amúgy bátran vállalkozó Tóth Timi is megkezdte a gólgyártást, és a sokszor lyukasnak tűnő jobbátlövő poszton sem akadtak problémák: Soós Viktória kiskunhalasi formáját mutatta, ezúttal hozzá tudott tenni a csapat támadójátékához. Mivel a védekezéssel a meccs korábbi szakaszában sem voltak problémák, a gólkülönbség szép lassan nőni kezdett. A szünet előtt időntúli hetest értékesítő Zácsik góljával (a bokasérüléssel bajlódó átlövő csak e büntető elvégzésére szállt be) már jelentős előnyhöz jutott a Fradi (16-10).

A rövid pihenő nem zökkentette ki a lányokat: mindjárt a kezdés után káprázatos bejátszás találta meg a szélről Uhrakovát, vagyis Lulut, nagyszerű beállónk pedig nem arról híres, hogy az ajtó-ablak helyzeteket elpuskázza. A vendégek ekkor már érezhették, hogy nem sok sanszuk maradt a továbbjutásra, amit a Fradi újabb és újabb gólokkal nyomatékosított. Szélsőink is bekapcsolódtak a termelésbe, és Szamoránsky Piroska is élt a lehetőségeivel. A gólok javát azonban nem ők, hanem az elején még sokat hibázó Szucsánszki és Tóth Tímea szerezték. Sopi és Zizi időnként posztját elhagyva bolondította meg a Vura-alakulat védelmét, stabilizálva az időközben kialakult tízgólos különbséget (25-15, majd 27-17). A hajrában egy sebességi fokozattal visszakapcsolt az addig szélsebesen száguldó Fradi, és végül héttel nyerte a kupa-rangadót. A Cornexi csapatából Balogh Beatrix nyújtott egyenletesen jó teljesítményt, majd a második félidőben pályára küldött Tápai Szabina játéka adott lökést csapatának: a fáradni látszó társak mellett a vendégek 4-ese rövid idő alatt hat gólt ért el.
A mérkőzés egyébként kirívóan sportszerű volt, a játékvezető páros képességeit - szerencsére - nem tették igazán próbára a pályán lévők. Az első játékrészben mindössze Pádár Margó jutott a kiállítás sorsára, és büntetőből is csupán csapatonként hármat láthatott a közönség.
Győzelmével a Ferencváros bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, melyet április 7-8-án rendeznek a budapesti SYMA-csarnokban.

Magyar Kupa, negyeddöntő
Budapest Bank-FTC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 35-28 (16-10)
Kőbányai út, 1000 néző

Budapest Bank-FTC: Haris, Kirsner 4, Soós 4, Uhrahová 4, Tóth T. 9, Szucsánszki 7 (1), Mraviková 2, Szamoránsky P. 4, Szamoránsky A., Németh Cs., Smidéliusz, Pastrovics, Zácsik 1 (1)
Edző: Németh András
A Cornexi-Alcoa-HSB Holding gólszerzői: Balogh B. 7 (2), Őri E. 1, Kordyuk 1, Trischuk 3, Vaszari 1, Pádár M. 2, Szrnka 4, Tápai Sz. 6, Lima 3 (1)
Edző: Vura József

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Kiállírások: 4, ill 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc 2-3, 14. perc: 5-4, 19. perc: 8-5, 26. perc: 11-7, 30. perc: 16-10, 34. perc: 19-12, 41. perc: 25-15, 46. perc: 26-17, 54. perc: 31-24